Zakaj se odločiti za WordPress?

Ko govorimo o WordPressu, moramo najprej jasno opredeliti, ali gre za blogersko platformo WordPress.com ali za odprtokodni sistem, dostopen na spletni strani WordPress.org. V današnjem članku bo govora o drugem, torej o sistemu, s pomočjo katerega je možno izdelati spletno mesto. Čeprav obstaja nekaj podobnih platform, bolj znani sta Drupal in Joomla, pa WordPressu konkurenca ne seže niti do kolen. Zato tudi ne preseneča, da izjemno visok odstotek spletnih strani celotnega spleta temelji prav na WordPressu.

 

Razlogov, zakaj se odločiti za WordPress, je kar nekaj. V nadaljevanju vam predstavljamo glavne tri, ki bodo po vsej verjetnosti prepričali tudi vas.

 

WordPress je brezplačen

 

Ker gre za odprtokodni sistem, je uporaba sistema WordPress brezplačna. Lahko smo veseli in hvaležni, da živimo v dobi, ko si spletno stran lahko brezplačno postavimo kar sami. Zahvalimo se lahko množici programerjev prostovoljcev z vsega sveta, ki neprestano razvijajo, vzdržujejo in posodabljajo sistem.

 

Če bi si radi na svoje spletno gostovanje namestili WordPress, lahko to storite na različne načine. Veliko lažje bo, če vam ponudnik gostovanja omogoča uporabo nadzorne plošče cPanel, kjer boste WordPress lahko namestili z le nekaj kliki. V nasprotnem primeru morate obiskati WordPress.org, sistem prenesti na disk, nato ga zopet prenesti na strežnik, urediti datoteko wp-config.php in slediti navodilom za namestitev sistema. Čeprav se morda sliši zahtevno, v resnici ni. Navodila za namestitev si lahko preberete tukaj.

 

WordPress je preprost za uporabo

 

Bistvo WordPressa je v tem, da je povsem enostaven za uporabo. Če je bilo včasih za postavitev spletne strani potrebno veliko oblikovalskega in programerskega znanja, pa je z razvojem sistema WordPress zagotovo drugače. Spletno stran si lahko izdela vsak, ki je računalniško pismen in je pripravljen nekaj časa nameniti učenju. Sicer pa je znotraj administracije vse zelo intuitivno, tako da učenje v pravem pomenu besede sploh ni potrebno.

 

Za navodila in vodiče, kako uporabljati WordPress, obiščite spletno stran WordPress Slovenija – WP Klub.

 

WordPress je funkcionalen in nadgradljiv

 

Ne le, da je WordPress preprost za uporabo, je tudi izjemno funkcionalen. Omogoča dodajanje strani, prispevkov, komentarjev, uporabnikov z različnimi pravicami, enostavno urejanje glave, noge in stranskih stolpcev. Na izbiro je tudi praktično neomejeno grafičnih predlog (brezplačnih in plačljivih), prav tako pa WordPress podpira namestitev vtičnikov.

 

Vtičniki so dodatne programske kode, ki sistemu dodajo nove funkcionalnosti. Če na primer želimo imeti na spletni strani kontaktni obrazec, preprosto poiščemo vtičnik, ga z enim klikom namestimo, nato pa obrazec že lahko dodamo na spletno stran. Tudi vtičnikov je malo morje, tako brezplačnih kot plačljivih. Eden izmed bolj znanih je vtičnik WooCommerce, ki spletnemu mestu omogoča možnost spletne trgovine. Tako se WordPress postavi ob bok tudi platformam za postavitev spletnih trgovin, kot so Magento, OpenCart ipd.